Mõttelaad

Mõttelaadi on kahte tüüpi:

 • fikseeritud mõttelaad
 • kasvule suunatud mõttelaad.

Fikseeritud mõttelaadi puhul kipuvad inimesed absoluutsetes väärtustes mõtlema. Neil on välja kujunenud uskumus, et inimese individuaalsed omadused on pärilikud, et neid ei saa kuigi palju muuta või arendada. Selliste omaduste hulka võivad kuuluda nii positiivsed (näiteks intelligentsus) kui negatiivsed (näiteks kohmakus).

Antud mõttemuster võib viia selleni, et tekivad probleemid enesehinnangu ning arendamisega, eriti olukordades, mis seostuvad vigade tegemise ning läbikukkumisega.

Kasvule suunatud mõttelaadi iseloomustab veendumus, et muutused ning areng on pidevad ja loomulik osa protsessist. Kasvule suunatud inimesed ei sildista ennast püsivate siltidega, nad oskavad väärtustada ebaõnnestumist kui õpikogemust ja arenguvõimalust. Sellise mõtteviisi puhul on intelligentsus, loovus ja loomingulises arendatavad eeldusel, et inimene panustab õppimisele ja arengule aega ning energiat.

Edukad ettevõtted juurutavad oma organisatsioonis kasvule suunatud mõttelaadi ning nende fookus on inimese arengul.

Kuidas vahetada oma fikseeritud mõttelaad kasvule orienteeritud mõttelaadi vastu? Aitan seda teada saada!

Margus Peek

Margus Peek

Gallupi poolt sertifitseeritud tugevuste treener alates 2014.

Oman üle 15 aasta juhtimiskogemust tootmise ja teeninduse sektoris. Minu huvi ja kirg on positiivne psühholoogia ning selle rakendamine igapäevases elus. Alates 2014 aastas olen Gallupi poolt sertifitseeritud tugevuste treener.

Oman üle 15 aasta juhtimiskogemust tootmise ja teeninduse sektoris. Minu huvi ja kirg on positiivne psühholoogia ning selle rakendamine igapäevases elus.

Minu TOP5 tugevused

 • Strategic

  Annab oskuse näha mustreid ja leida parimaid lahendusi

 • Inidividualization

  Annab oskuse märgatada detaile

 • Maximizer

  Annab vajaduse muuta hea suurepäraseks

 • Relator

  Annab oskuse luua usaldussuhet teiste inimestega

 • Futuristic

  Annab nägemuse kuidas asjad võiksid olla tulevikus