Clifton Strengths Finder

CliftonStrengths assessment test aitab mõista iseennast, oma tavapäraseid käitumismustreid ning seda, kuidas me oma igapäevaseid otsuseid teeme.

Kõigil meil on väga erinevad tugevused – antud test avab nende tugevuste omavahelist dünaamikat ning koosmõju. Kuidas töötleme informatsiooni, kuidas loome ja hoiame suhteid, mõjutame teisi, viime ellu erinevaid tegevusi jms.

Miks on CliftonStrengths tugevuste testimine teistmoodi?

Valdav enamus psühhomeetrilistest testidest on suunatud üldistustele ning testitavate kindlatesse raamidesse paigutamisele. CliftonStrengths testil on 33 miljonit erinevat kombinatsiooni defineerimaks, kuidas me inimestena tegutseme – üldistuste asemel on fookus individuaalsusel ning just personaalsetel tugevustel.

Testi loojaks on Ameerika psühholoog Donald Clifton, kelle sooviks oli kaardistada parimatest parimate juhtide tegutsemismudelid. Ta esitas küsimuse, mis juhtuks siis, kui me suunaks tähelepanu oma nõrkustelt hoopis selle edendamisele, mis on meis head. Esimene Strengths Finder test avaldati 2000. aastal eesmärgiga tuvastada inimese ning organisatsiooni anded ja arendada neist välja tõeliselt rakendatavad tugevused.

Kuidas Strengths Finder test töötab?

Strengths Finder isiksuse test mõõdab korduvaid mustreid mõtetes, tunnetes ning käitumises. Testi aluseks on positiivne psühholoogia: teadus, mille fookuseks on inimese optimaalne toimimine. Positiivse psühholoogia uurimissuunad on inimeste tugevused, subjektiivne heaolu, psühholoogiline heaolu, mõttelaad, inimese potentsiaal, emotsionaalne intelligentsus jne.

Isiksuse testi teostamine on lihtne. Kokku tuleb kasutajal tutvuda 177 erineva väitepaariga, mis kirjeldavad inimese potentsiaalseid eelistusi. Näiteks väitepaar “Mul on selged tuleviku nägemused” versus “Ma vajan inimesi enda ümber”. Testitava ülesanne on nende kahe variandi vahel valida teda paremini väide. Igale küsimusele vastamiseks on aega 20 sekundit, uue küsimuse annab test ette automaatselt.

Küsimustele vastamise kulub kokku umbes 45 minutit ja tulemused saab teada kohe pärast testi sooritamist. Vastavalt valitud testile on näha kas TOP 5 tugevused või kogu Gallup 34 tugevuste nimekiri.

NB! Strengths Finder testi on võimalik teha inglise, saksa, hispaania, vene keeles. Eesti keeles ei ole võimalik testi teha.

Täpsema info saamiseks testi kohta palun võta minuga ühendust Margus Peek e-posti aadressil.

Margus Peek

Margus Peek

Gallupi poolt sertifitseeritud tugevuste treener alates 2014.

Oman üle 15 aasta juhtimiskogemust tootmise ja teeninduse sektoris. Minu huvi ja kirg on positiivne psühholoogia ning selle rakendamine igapäevases elus. Alates 2014 aastast olen Gallupi poolt sertifitseeritud tugevuste treener.

Oman üle 15 aasta juhtimiskogemust tootmise ja teeninduse sektoris. Minu huvi ja kirg on positiivne psühholoogia ning selle rakendamine igapäevases elus.

Minu TOP5 tugevused

 • Strategic

  Annab oskuse näha mustreid ja leida parimaid lahendusi

 • Individualization

  Annab oskuse märgata detaile inimeste käitumises

 • Maximizer

  Annab vajaduse muuta hea suurepäraseks

 • Relator

  Annab oskuse luua usaldussuhet teiste inimestega

 • Futuristic

  Annab nägemuse kuidas asjad võiksid olla tulevikus